Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

Güzel dudaklar çağlar boyunca kadın estetiğinin önemli simgesi olmuşlardır. Bir kişinin yüzüne baktığımızda yüzün üst yarısında gözler, alt yarısında ise dudaklar odak noktamızı oluşturur. Dolgun ve kontürleri belirgin dudaklar gençlik, sağlık, cinsel çekicilik ifadesidir.

Dudak dolgusuna neden ihtiyaç duyulur?

Bazı gençlerde yapısal özellik olarak dudaklar incedir. Bunun yanında yaşlanan kişilerde yüzdeki diğer bölgeler gibi dudaklar da çekiciliğini yitirirler. Dudaklar hacim kaybederek daha ince ve düz hale gelirler. Buna ek olarak dudağa arkadan destek veren çene kemiklerdeki osteoporotik değişiklikler ve dişlerdeki yükseklik kaybı dudakların aşagı sarkmasına katkıda bulunur. Yine dudak çevresi kaslarda yaşla ortaya çıkan hiperaktivite dudak üstünde dikey çizgilerin ortaya çıkmasına sebep olur. Dudak büyütme Ayrıca yine bazı kasların olaya katılması dudak köşelerinin aşağı dönmeye başlayarak üzgün bir ifade vermesine sebep olur.

Dolgu Maddesi (Hyaluronik asit)

Hyalüronik asit tüm canlılarda bulunur ve aynı moleküler yapıya sahiptir. Sentetik ortamda elde edilen (NASHA) hyalüronik asit; insan dokusu ile %99.9 saflıkta tuzlu suyla doyurulmuş, enjektöre çekili formda uygulamaya hazır ürünler olarak kullanılmaktadır. Günümüzde en çok tercih edilme nedenleri; daha önce uygulanan kollajen enjeksiyonlarında karşılaşılan alerjik sorunların görülmemesi, uzun süreli kırışıklığı azaltıcı etkisi ve derinin su tutma kabiliyetini yeniden sağlamasıdır.

Dudak dolgusu uygulamalarında dolgu maddesinin kullanıldığı alanlar;

• Dudak kalınlaştırılması

• Dudak konturlama

• Dudak şekillendirme

• Burun dudak katlantısı

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır ?

Dudaklara dolgusu uygulama öncesinde, genellikle anestezik (lokal uyuşturucu) etki gösteren kremler sürülerek 15-20 dakika bekletilmesi iğne hissini azaltarak işlemi çok daha konforlu hale getirmektedir. Sonrasında  son derece  ince uçlu iğne uçları kullanılarak  enjeksiyona başlarız.  Dudak dolgusu uygulaması  tecrübeli bir hekim tarafından  yaklaşık 10-20  dakika gibi kısa bir sürede tamamlanabilen tıbbi bir bir uygulamadır.

Dudak Dolgusu Sonrası

İşlem yapıldığı anda  sonuç verir, değişiklik hemen fark edilebilir.  Bir gün sonra  hafif artan ödem birkaç günde geriler ve yaklaşık 7. Günde istenilen sonuç elde edilir. İşlem uygulanan bireylerin fizyolojik farklılıklarına göre uygulamayla birlikte hafif şişlik, kızarıklık, veya morarma gibi etkiler oluşabilirse de bu  belirtiler sadece birkaç gün sonrasında herhangi bir belirti rahatsızlık oluşturmadan geriler. Yüz anatomisine ve oranlarına uygun yapılan dudak dolgusu işlemleri asla yapay bir görüntüye neden olmaz. Sonuçta ortaya son derece  doğal ve estetik bir dudaklar ortaya çıkar.

Diğer Ameliyatlar

Botoks                        Dolgu                                P.R.P.                        Cilt Bakımı ve HighFrekans

Bölgesel Zayıflama  CO2 Lazer                        Franksiyonel Lazer Derma Roller

Göz Altı Işık Dolgusu Hybrid Energy                  Koltuk Altı Botoks  Lipoliz

Mezoterapi                Pollegen Radyo Frekans Somon DNA            Yüz Dolgusu