Göz Altı Işık Dolgusu
Göz altı problemleri, genç yaşta bile kişinin olduğundan daha yorgun ve yaşlı görünmesine neden olabilir.

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Göz altı problemleri, genç yaşta bile kişinin olduğundan daha yorgun ve yaşlı görünmesine neden olabilir. Göz altı ışık dolgusu ile göz altı ile yanaklar arasındaki kod farkı giderilebilir. Göz altında oluşan çukurluklar yanaklar ile aynı hizaya getirilebilir. Bu sayede göz altı çevresinde gerekli oranda bir yükseltme sağlanabilir.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Yapılan diğer dolgu tekniklerine göre farklılıklar göstermektedir. Bu teknik ile derinin altına değil de kemiğin üstüne uygulanır. Dolgu yapılırken ışık dolgusu yavaş, yavaş verilmesi gerekir. Kişi herhangi bir ağrı duymaz çünkü dolgunun öncesinde anestezik bir madde uygulama bölgesine sürülmektedir. Ayrıca jelin içeriğinde de anestezik madde olduğu için uygulama sonrasında da ağrı duyulmaz. Göz altı ışık dolgusu sadece kadınlara değil erkeklere de uygulanabilir. Hatta son yıllarda erkeklerde metroseksüellik kavramı iyice oturmaya başlayınca göz altı ışık dolgusu yaptıran erkek sayısı da arttı.

Işık Dolgusunda Kullanılan Malzemenin Özelliği Nedir?

Göz altı ışık dolgusunda kullanılan malzeme özel bir içeriğe sahiptir. Formülasyon, cildi güzelleştirmek ve parlaklaştırmak için cildin beslenmesini ve nemlenmesini arttıran, hiyalüronik asit ve gerekli besin maddelerinin (antioksidanlar, amino asitler, vitamin B6) bir karışımından oluşur.

Işık Dolgusu Uygulamasından Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Uygulamanın ardından enjeksiyon noktalarında ufak kızarıklık oluşabilir. Bu kızarıklık ortalama 3 – 4 saat içinde kendiliğinden geçer. Bu süre içinde enjeksiyon yapılan bölgeler ovuşturulmamalıdır. Yüze herhangi bir krem ya da kozmetik ürün sürülmemelidir. 4 saatin sonunda genellikle cildiniz normale döner. İsterseniz makyaj bile yapabilirsiniz.

Işık Dolgusunda Olası Komplikasyonlar Nelerdir?

Tedavinin ardından cildin yüzeyinde, cildin hassasiyetine bağlı olarak 4 ile 72 saat sürebilecek kızartılar oluşabilir. Kızartılar, kuru ciltli hastalarda çok daha uzun sürebilir. Diğer muhtemel yan etkiler enjeksiyon bölgelerinde ödem, şişme ve morarma olabilir.

Göz Altı Ve Çevresindeki Bölgeye Kompleks Bir Tedavi Uygulanabilir?

Eğer göz altındaki estetik sorunlara göz çevresindeki kazayağı kırışıkları da eşlik ediyorsa ya da göz kapağı sarkması, kaş arasında dikey çizgiler… Bu durumda hastanın isteği doğrultusunda ameliyatsız teknikler ile bu sorunlar da aynı seansta tedavi edilebilir. Göz çevresindeki sorunları gidermek için dolgu ile botoks enjeksiyonu bir arada uygulanarak çok daha bütüncül bir sonuç elde edilebilir.

Göz altı ışık dolgusu hakkında size özel daha ayrıntılı bilgi almak için Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanımız Op. Dr. Serhat TUNCER”den randevu alabilirsiniz.

Online Randevu
Op. Dr. Serhat Tuncer
Op. Dr. Serhat Tuncer
Yaklaşık 1 saat içerisinde cevap verebilir.
Op. Dr. Serhat Tuncer
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim?
11:19