Saç Mezoterapisi
Mezoterapi, cildin orta tabakasına uygulanan bir tedavi yöntemidir. Saç Mezoterapisi, saçın ihtiyacı olan vitaminlerin, minarellerin, proteinlerin, vs. saçlı deri içine çok ince iğnelerle enjekte edilmesidir.

Saç Mezoterapi Nasıl Yapılır?

Mezoterapi, cildin orta tabakasına uygulanan bir tedavi yöntemidir. Saç Mezoterapisi, saçın ihtiyacı olan vitaminlerin, minarellerin, proteinlerin, vs. saçlı deri içine çok ince iğnelerle enjekte edilmesidir. Saç Mezoterapisi, kıl köklerini besleyen vitaminlerin, antioksidanların ve kan dolaşımını arttırıcı ilaçların 2 veya 4 mm’lik özel iğneler ve bir enjektör vasıtasıyla direkt kıl köklerine verilmesine dayanır. Hücresel metabolizma uyarılır ve dokuları canlandırmak için uygun zemin hazırlanır

Mezoterapi dökülmeyi iyileştirmek ve kontrol altına almak için ek bir yöntemdir. Sonuçlar yüz güldürücü ve kalıcıdır.

Saç gelişimi için gerekli olan eksiklerin giderilmesiyle daha dolgun, hacimli ve parlak saçlara sahip olunur. Yan etki riski oldukça az ve ihmal edilebilir olup, etki çok kısa sürede elde edilir.

Saç Mezoterapisi Hangi Sıklıkta Yapılmalıdır?

Saç mezoterapisi değişik protokollerle uygulanabilir. Eğer aktif bir saç dökülmesi varsa Hücum Terapi ismi verilen bir protokolle önce saç dökülmesinin durdurulması gerekir. Bu uygulama çoğunlukla haftada bir kez yapılan 4 seanstan oluşur. İhtiyaç duyulması halinde seans sayısı arttırılabilir. 6 veya nadiren 8 seans yapılması gerekebilir.  Seanslar arasındaki süre 3 günden kısa 10 günden uzun olmamalıdır.

Saç dökülmesi kontrol altına alındıktan sonra mevcut iyilik halinin korunması gerekir. Bu amaçla en sık tercih edilen yöntem Mevsim Geçiş Mezoterapileridir. Adından da anlaşılacağı üzere bu uygulama mevsim geçişlerinde yapılmaktadır. 3 ay arayla yılda 4 kez yapılması önerilir.

Bu basit protokoller saç dökülme sorunu yaşayan hastaların %90’ ının ihtiyacını karşılar. Ancak saç dökülme şikayeti ilerlemiş ve mezoterapi ile kontrol altına alınamayan hastalar için en uygun seçenek saç ekimidir.

Saç Mezoterapisinin Sağlayacağı Faydalar Nelerdir?

  1. Saç dökülmesini belirgin bir şekilde azalır
  2. Saç kökleri kalınlaşır
  3. Saçların ömürleri uzar
  4. Saçlar daha parlak gür ve hacimli görünür
  5. Uykuda olan saç folikülleri uyarıldığı için bunlar saçlı derinin üstüne çıkar ve gözle görünür saç tellerine dönüşür.
  6. Saçın rengi korunur, saç beyazlaması geciktirilmiş olur.
  7. Hastanın saç dökülmesi belirgin bir şekilde azaldığı için saç ekimi gibi işlemlere genelde ya ilerleyen zamanlarda yapılır ya da bu işleme ihtiyaç kalmaz
  8. Özellikle bayan hastalar saç ekimi için çok uygun olmadıkları için Saç Mezoterapisi için çok uygun hastalardır.

Saç Mezoterapisi Sonrası Hastanın Dikkat Etmesi Gerekenler Nelerdir?

Hastanın mezoterapi sonrası saçlarını yıkamaması, ıslatmaması ve herhangi bir ilaç sürmemesi gerekir. Bu kurala evde kullanılmak üzere verilmiş saç bakım kürleri de dahildir.

Online Randevu
Op. Dr. Serhat Tuncer
Op. Dr. Serhat Tuncer
Yaklaşık 1 saat içerisinde cevap verebilir.
Op. Dr. Serhat Tuncer
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim?
10:18