Somon DNA

Somon DNA Tedavisi

Cildimiz yaşımızın ilerlemesi ile kolajen üretimi yavaşlar, elastik özelliği azalır bunlara bağlı olarak cilt yaşlanır eski ışıltısını, nemini kaybeder, yağ oranının da azalması ile çatlaklar ve sarkmalar oluşur. Güneş lekeleri, lezyonlar cildin görünümünü bozar. Solgunluk ve kuruluk oluşunca cildin elastikiyetini kaybetmesi, kırışıklıklar ortaya çıkıp cilt sağlığımızı ve görüntümüzü olumsuz  yönde etkiler. Yaş ilerledikçe vücudumuz kendisi için gerekli protein ve mineralleri sentezleyemediği için  aynaya baktığımızda yaşlanma belirtilerini net bir şekilde görmeye başlarız. Cildin ihtiyaç duyduğu bu maddeleri barındıran başlıca tedavilerden biri Somon DNA’sıdır.

Somon DNA nedir?

Somon DNA’sı cilt gençleştirmede kullanılan en doğal yöntemlerden biridir. İnsan dna sına en yakın dna’dır. Somon balığından elde edilir ve cilt gençleştirme tedavisinde kullanılır. Somon dna’sı cildin su tutarak nemini korumasına, cildin yenilenmesine yardımcı olur. Kırışıklıkları giderip yaşlanma etkilerini büyük ölçüde azaltır. Cilt yıllar önceki haline döner.

Somon DNA’sının Cilt İçin Yararları

• Cilt yüzeyinin daha parlak olmasını sağlar

• Güneşin zararlı ışınlarına karşı koruma sağlar ve yeni güneş lekelerinin oluşumunu önler

• Cildin nem oranını yükseltir.

• Ciltteki çevresel faktörlere bağlı kuruluğu giderir.

• Cilde elestiki yapısını güçlendirip sıkılaştırır.

• Kalıcı yumuşaklık kazandırır.

Somon DNA’sı uygulaması kaç seans yapılır?

Somon DNA tedavisinde tek seans bile ciddi bir yenilenme sağlar ama biz uygulamayı kalıcı etki göstermesi için 3 seans yaptırmanızı öneriyoruz. Seans aralıkları 1-2 hafta arasında değişebilir.

Somon DNA hangi bölgelere uygulanabilir?

Cildin neme ihtiyaç duyduğu her bölgeye yapılabilse de genellikle alın, yüz, göz çevresi, boyun, ellere ve dekolte bölgelerine uyguluyoruz. Göz çevresine ışıltı kazandırıp kışılıklık gidererek yaşlanma etkilerini önemli ölçüde giderir.

Somon DNA uygulaması nasıl yapılır?

Uygulama ince botoks iğneleri ile cilt altına uygulanır. İşlem süresi yaklaşık 20-30 dakikadır. Etkisi aynı gün başlar ertesi günden itibaren cildi gençleştirip, sıkılaştırma gözle görülür hale gelir.

Somon DNA işlemi öncesi dikkat edilmesi gerekenler?

Kan sulandırıcı ilaçlar kullanan kişiler de kızarıklık ve ödem oluşturabilir. Bu ilaçları kullanan kişiler bu durumlarını önceden bildirmesi faydalı olacaktır.

Diğer Ameliyatlar

Burun Estetiği

Burun Estetiği

Burun Estetiği

Burun Estetiği

Liposuction

Liposuction

Bacak Germe

Bacak Germe

Popo Protez

Popo Protez

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe Kulak Ameliyatı

Meme Küçültme

Meme Küçültme

Yanak ve Kaş Kaldırma

Yanak ve Kaş Kaldırma

Çene Cerrahisi

Çene Cerrahisi

Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği

Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme

Jinekomasti

Jinekomasti

Çene-Elmacık Kemiği

Çene-Elmacık Kemiği

Yüz Germe

Yüz Germe

Karın Germe

Karın Germe

Kol Germe

Kol Germe

Piezzo Rinoplasti

Piezzo Rinoplasti