Popo Protez
Kalça büyütme (popo büyütme) estetiği olması gerekenden küçük kalçalar için iki şekilde planlanır.

Kalça Büyütme Estetiği Ameliyatı & Brezilya Kalçası

Kalça büyütme (popo büyütme) estetiği olması gerekenden küçük kalçalar için iki şekilde planlanır. Birinci teknikte, vücudun diğer bölgelerinden (sırt, bel ve göbek) alınan yağlar popoya (kalçaya) enjekte edilir. Bu yöntem Brezilya Kalçası Estetiği (Brasilian Butt Lift – BBL) olarak da bilinir . Eğer hastada yeterli miktarda yağ bulunamıyorsa, ikinci yöntem olan silikon popo protezi yardımı ile popo büyütme işlemi yapılır. Memenin aksine, küçük kalçayı dolgun gösterecek tekstil ürünleri başarılı olmadığından, mevcut problemi kamufle etmek pek mümkün olmuyor. Böyle bir sorun yaşıyorsanız, bu iki yöntemden biri sizi kalıcı ve hissedilir sonucu ile mutlu edecektir.

Başarısı dünya çağında kanıtlanmış olan bu iki yöntemin yanı sıra kimi merkezlerde dolgu ile popo büyütme işlemi de yapılmaktadır. Dolgu ile popo büyütme işlemini (kalça dolgusu, popo dolgusu) biz uygulamıyoruz, çünkü piyasada bu amaçla kullanılan dolguların halihazırda FDA ( U.S. Food and Drug Administration ) onayı yok. Diğer bir deyişle popo için kullanılan dolgu maddeleri henüz güvenilirliği ispatlanmış ürünler değil.

Yağ Enjeksiyonu ile Kalça Büyütme (Popo Büyütme) / Biçimlendirme – Brezilya Kalçası

Kalça estetiğini planlarken hedeflediğimiz bel ve kalça ayrımını belirginleştirerek dik ve dolgun kalça (popo) formunu yakalamaktı. Acaba karın, bel ve sırt bölgelerindeki yağları alıp popoya transfer ederek hem ince bir bel, hem de dolgun yuvarlak kalçalar elde edebilir miyiz?

Elbette!.. Bel, karın ve sırt bölgesindeki tüm fazla yağlar liposuction (yağ alma) yöntemi ile alınıp bazı filtreleme işlemlerinden geçirilerek düz görünümlü kalçalara ve dar basen bölgelerine kontrollü şekilde transfer edilir. Bu yağ transferi ile kalça büyütme işlemi tamamlanır. Brezilya Kalça Estetiği (Brazilian Butt Lift) olarak da bilinen bu yöntem ile dolgun ve büyük bir kalçaya sahip olurken aynı seansta bel ve göbek çevrenizdeki yağlardan kurtulmuş olursunuz.

Enjekte edilen yağların bir kısmı erir, ancak 1. yılın sonunda enjekte edilen hacmin %60’ ı vücutta kalır. Transfer işlemi vücudunuzda yeterli miktarda yağ olduğu müddetçe tekrarlanabilir. Yağ enjeksiyonu büyütmenin dışında popo sarkması, popo şekillendirme ve popo kaldırma işlemleri için de kullanılabilmektedir. Küçük milimetrik kesiler ile yapılan bu işlem sonrasında fark edilir bir iz kalmayacaktır.

Silikon Popo Protezi ile Popo Büyütme (Kalça Büyütme)

Küçük popoyu büyütme ve popo dikleştirme için tek çözüm yağ transferi değildir. Özellikle vücutta yeterli miktarda yağ yok ise kalça silikon popo protezi yardımı ile büyültülür.

Popo silikonu memeye kullanılan silikonlar ile aynı içeriğe sahip yalnızca anatomik olarak farklı tasarlanmış silikonlardır. Kuyruk sokumundan küçük bir kesi ile girilerek popo kaslarının içine yerleştirilen bu silikon popo protezleri sayesinde poponuzun üst kısmı dolgunluk kazanmış olup ameliyat sonrasında dik ve büyük kalça görüntüsüne sahip olursunuz. Kas içine yerleştirilen bu protezler dışardan bakıldığında ya da dokunulduğunda hissedilmez. Kesinin kuyruk sokumunda olması sebebi ile gözle görülür bir iz kalmayacaktır. Meme silikonu ile benzer biyolojik özelliklerde ve ileri teknoloji ile tasarlanan popo silikonları ömrünüzün sonuna kadar vücudunuzda kalır. Yapılan bilimsel ve tıbbi araştırmalar sonucu sağlığı olumsuz yönde etkileyecek bir duruma yol açmadığı net olarak bilinmektedir.

Kalça Estetiği (Popo Estetiği) Operasyonu Sonrası ve İyileşme Süreci

 • Ameliyat sonrası 1 gece hastane yatışı gerekir.
 • Ameliyattan hemen sonra özel korse giyilir. Korseyi, ödem ve şişlik oluşumunu azaltmak, en iyi sonucu almak için 3-4      hafta süre ile giymeniz önemlidir.
 • Popo büyütme (kalça büyütme) operasyonu sonrası ve takip eden bir kaç gün hareket etmekte zorluk çekebilir, sızlama   ve ağrı hissedebilirsiniz. Bu beklenen bir durumdur ve ağız yolu ile alacağınız ağrı kesiciler ile kontrol altına alınacaktır.
 • Uygulanan tüm teknikler oturma bölgesine yapılmadığından oturmanızda bir sakınca yoktur. Yalnızca ameliyatın erken   döneminde oturup-kalkma esnasında güçlük çekersiniz.
 • Ameliyat sonrası ödem ve az da olsa morluk olması beklenen bir durumdur. Günden güne azalacak olan ödem ve   morluklar 4. hafta sonrasında tamamen yok olacaktır.
 • Ameliyat sonrası ilk iki hafta yürüyüş dışında ağır spor faaliyetlerinde bulunmanızı önermiyoruz. İkinci haftanın sonunda    tüm spor aktivitelerini yapabilirsiniz.
 • Ameliyat esnasında kendiliğinden eriyen dikişler kullanılması sebebi ile alınacak dikişiniz olmayacak.
 • Ameliyat sonrası 3. günden itibaren banyo yapmaya başlayabilirsiniz.
 • Ameliyat sonrası 5. gün işinize dönebilirsiniz.
 • Ameliyat sonrası takılan korseyi dört hafta boyunca yalnızca banyo yaparken çıkarmanızı isteyeceğiz.
 • Popo Büyütme (Kalça Büyütme) Operasyonu tarihinden sonra 1.hafta , 1.ay ve 6. ay kontrolleriniz olacaktır.
Online Randevu
Op. Dr. Serhat Tuncer
Op. Dr. Serhat Tuncer
Yaklaşık 1 saat içerisinde cevap verebilir.
Op. Dr. Serhat Tuncer
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim?
11:14