Göz Altı Işık Dolgusu

GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU NEDİR?

Göz altı problemleri, genç yaşta bile kişinin olduğundan daha yorgun ve yaşlı görünmesine neden olabilir. Göz altı ışık dolgusu ile göz altı ile yanaklar arasındaki kod farkı giderilebilir. Göz altında oluşan çukurluklar yanaklar ile aynı hizaya getirilebilir. Bu sayede göz altı çevresinde gerekli oranda bir yükseltme sağlanabilir.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır ?

Yapılan diğer dolgu tekniklerine göre farklılıklar göstermektedir. Bu teknik ile derinin altına değil de kemiğin üstüne uygulanır. Dolgu yapılırken ışık dolgusu yavaş, yavaş verilmesi gerekir. Kişi herhangi bir ağrı duymaz çünkü dolgunun öncesinde anestezik bir madde uygulama bölgesine sürülmektedir. Ayrıca jelin içeriğinde de anestezik madde olduğu için uygulama sonrasında da ağrı duyulmaz. Göz altı ışık dolgusu sadece kadınlara değil erkeklere de uygulanabilir. Hatta son yıllarda erkeklerde metroseksüellik kavramı iyice oturmaya başlayınca göz altı ışık dolgusu yaptıran erkek sayısı da arttı.

IŞIK DOLGUSUNDA KULLANILAN MALZEMENİN ÖZELLİĞİ NEDİR?

Göz altı ışık dolgusunda kullanılan malzeme özel bir içeriğe sahiptir. Formülasyon, cildi güzelleştirmek ve parlaklaştırmak için cildin beslenmesini ve nemlenmesini arttıran, hiyalüronik asit ve gerekli besin maddelerinin (antioksidanlar, amino asitler, vitamin B6) bir karışımından oluşur.

IŞIK DOLGUSU UYGULAMASINDAN SONRA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR?

Uygulamanın ardından enjeksiyon noktalarında ufak kızarıklık oluşabilir. Bu kızarıklık ortalama 3 – 4 saat içinde kendiliğinden geçer. Bu süre içinde enjeksiyon yapılan bölgeler ovuşturulmamalıdır. Yüze herhangi bir krem ya da kozmetik ürün sürülmemelidir. 4 saatin sonunda genellikle cildiniz normale döner. İsterseniz makyaj bile yapabilirsiniz.

IŞIK DOLGUSUNDA OLASI KOMPLİKASYONLAR NELERDİR?

Tedavinin ardından cildin yüzeyinde, cildin hassasiyetine bağlı olarak 4 ile 72 saat sürebilecek kızartılar oluşabilir. Kızartılar, kuru ciltli hastalarda çok daha uzun sürebilir. Diğer muhtemel yan etkiler enjeksiyon bölgelerinde ödem, şişme ve morarma olabilir.

GÖZ ALTI VE ÇEVRESİNDEKİ BÖLGEYE KOMPLEKS BİR TEDAVİ UYGULANABİLİR?

Eğer göz altındaki estetik sorunlara göz çevresindeki kazayağı kırışıkları da eşlik ediyorsa ya da göz kapağı sarkması, kaş arasında dikey çizgiler… Bu durumda hastanın isteği doğrultusunda ameliyatsız teknikler ile bu sorunlar da aynı seansta tedavi edilebilir. Göz çevresindeki sorunları gidermek için dolgu ile botoks enjeksiyonu bir arada uygulanarak çok daha bütüncül bir sonuç elde edilebilir.

Göz altı ışık dolgusu hakkında size özel daha ayrıntılı bilgi almak için Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanımız Op. Dr. Serhat TUNCER”den randevu alabilirsiniz.

Diğer Ameliyatlar

Burun Estetiği

Burun Estetiği

Burun Estetiği

Burun Estetiği

Liposuction

Liposuction

Bacak Germe

Bacak Germe

Popo Protez

Popo Protez

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe Kulak Ameliyatı

Meme Küçültme

Meme Küçültme

Yanak ve Kaş Kaldırma

Yanak ve Kaş Kaldırma

Çene Cerrahisi

Çene Cerrahisi

Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği

Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme

Jinekomasti

Jinekomasti

Çene-Elmacık Kemiği

Çene-Elmacık Kemiği

Yüz Germe

Yüz Germe

Karın Germe

Karın Germe

Kol Germe

Kol Germe

Piezzo Rinoplasti

Piezzo Rinoplasti