Sağlık Turizmi

Eskiden plastik cerrahi dendiğinde akla Batı ülkeleri gelirdi. Daha genç ve güzel bir görünüme kavuşmak isteyen Türkler de soluğu yurtdışında alırdı. Ama bu alanda kendini kısa sürede geliştiren ve başarılarını Avrupa’da da  duyuran Türk doktorları sayesinde artık Avrupalılar ülkemize estetik yaptırmak için geliyor.

Estetiğe büyük ilgi gösteren Türkler sayesinde yurtdışındaki meslektaşlarına oranla çok daha fazla deneyime sahip olan Türk plastik cerrahlar, son yıllarda Avrupa’nın en başarılı uzmanları arasında sayılıyor. Buna bir de “uygun fiyatlar” eklenince, şimdilerde ülkemizde yeni bir iş kolundan sözediliyor: Estetik turizmi. Özellikle Almanya, İngiltere, Hollanda gibi ülkelerden ülkemize hasta getiren turizmciler, gelenleri sadece istedikleri görünüme kavuşturmakla kalmayıp aynı zamanda güzel bir tatil geçirmelerini de sağlıyor.

Son yıllarda, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de turizm sektörü ciddi bir gelişme ve çeşitlilik gösteriyor. Sağlık turizmi de bu gelişimden nasibini aldı. Ülkemiz sağlık turizminde iddialı yenilikler, yatırımlar ve gelişmelere sahne oluyor. Dünyanın pek çok farklı ülkesinden çok sayıda hasta, tedavileri için artık Türkiye’yi tercih ediyor. Türk doktorlarının alanlarında son derece bilgili olmaları, en son teknoloji alet ve cihazların kullanılıyor olması ve tıbbi operasyonlar ile tedavilerin diğer Avrupa ülkelerine oranla çok daha uygun rakamlara mal olması nedeniyle, Türkiye elinde oldukça büyük ve gelişime açık bir potansiyel tutuyor. Burada bir artımız da; diğer alternatif ülkelere oranla, hastaların bazen yıllarca beklediği tedavi olma sürecine ülkemizde sıra beklemeksizin başlanmasıdır.

Kliniğimiz, şehir veya ülke dışından gelen hastalarımız için havaalanı transferlerini ve konaklama ihtiyaçlarını, talepler doğrultusunda ve standartlarında,  temin etmektedir.