Dolgu

DOLGU ENJEKSİYONU

Dolgu maddeleri deri altına enjekte edilerek, derideki ince ve derin kırışıklıkları gidermek, yara izlerini tedavi etmek, ciltteki çukurları yok etmek, dudaklarda hacim ve şekil oluşturmak , yanaklara dolgunluk vermek amacıyla kullanılan maddelerdir.

Dolgu enjeksiyonu tedavisi sonrası  kısa sürede daha genç bir görünüm sağlanır.  Dolgu estetiği ile yüzdeki yorgun ifade giderilir. Yıllar içerisinde ciltte elastin, kolajen, yağ tabakası ve hyalüronik asidin azalmasına bağlı olarak kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelir. Özellikle göz, ağız, çene, boyun, burun, alın bölgesinde kırışıklıklar ve sarkmalar ortaya çıkar. Dolgu enjeksiyonu; yüzün alt kısımlarında sarkma ve kırışıklıklarda ,dudaklara daha dolgun ve genç görünüm sağlamak amacı ile ve ciltteki derin yara, akne izlerini gidermek  için kullanılabilmektedir.

Dolgu enjeksiyonu 20- 30 dakika sürmektedir. Uygulama sonrası kişi rutin aktivitelerine hemen dönebilir. Dolgu enjeksiyonu etkisi uzun süre kalıcıdır.  Kalıcılık süresi kişiye ve kullanılan dolgu maddesine göre 1-2 yıl arasındadır.

DOLGU MALZEMESİ

Hyalüronik asit tüm dünyada giderek popülaritesi artan etkin ve şu an için en güvenli  dolgu maddesidir. Dolgu maddesi hyalüronik asit ve fizyolojik serum içen pH’ı 7 olan bir jel şeklinde hayvansal kaynaklı olmayan bir preparattır.Vücudumuzda zaten bulunan bir madde olduğundan alerji yapma ihtimali oldukça düşüktür. Dolgu etkisi hyalüronik asitin su tutma özelliği moleküllere giderek artan miktarda suyun tutunmasına yol açar. Bu da uzun kalıcılık süresini açıklar.

KULLANIM ALANLARI

En çok tercih edilen kullanım alanları;

Alın çizgileri,

Kaş arasındaki çizgiler,

Ağız etrafındaki kırışıklıklar,

Nasolabial çizgiler (Burun kanatlarından dudak köşelerine inen kırışıklık),

Ağız kenarından çeneye doğru uzanan kırışıklıklar,

Kaş şekillendirmek,

Elmacık kemiklerini belirginleştirmek,

Dudak şeklinin vurgulanması ve hacminin arttırılması, asimetrik dudakların düzeltilmesi

UYGULAMA VE KOPLİKASYONLAR

İnce bir iğneyle istenen alana enjekte edilir. Jel kırışıkların altını doldurur. Anestezi gerekmemekle beraber dudak bölgesi gibi hassas bölgelerde uygulanabilir. İşlem 20- 30 dakika kadar sürer. Sonucu hemen görülebilir.

Uygulama alanında geçici olarak şişlik, kızarıklık, morluk ve hassasiyet gözlenebilir. Asimetri olası riskler arasındadır.

anadolgu1
anadolgu3
anadolgu5
anadolgu7
anadolgu2
anadolgu4
anadolgu6
anadolgu8

Diğer Ameliyatlar

Burun Estetiği

Burun Estetiği

Burun Estetiği

Burun Estetiği

Liposuction

Liposuction

Bacak Germe

Bacak Germe

Popo Protez

Popo Protez

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe Kulak Ameliyatı

Meme Küçültme

Meme Küçültme

Yanak ve Kaş Kaldırma

Yanak ve Kaş Kaldırma

Çene Cerrahisi

Çene Cerrahisi

Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği

Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme

Jinekomasti

Jinekomasti

Çene-Elmacık Kemiği

Çene-Elmacık Kemiği

Yüz Germe

Yüz Germe

Karın Germe

Karın Germe

Kol Germe

Kol Germe

Piezzo Rinoplasti

Piezzo Rinoplasti