CO2 Lazer
Karbondioksit (CO2) lazer ciltte soyucu ve ısı etkisi göstererek cilt yenilenmesini uyarır.

Fraksiyonel karbondioksit (CO2) lazer nedir?

Karbondioksit  (CO2) lazer ciltte soyucu ve ısı etkisi göstererek cilt yenilenmesini uyarır.  Fraksiyonel karbondioksit lazer bunu ciltte minik noktalar halinde yapar.  Bu minik noktaların etrafındaki cilt alanları sağlam kalır. Böylece lazerden etkilenmiş bölgeler etraftaki sağlam ciltten gelen hücrelerle hızla onarılabilir. Bu sayede cilt lazerden fazla zarar görmez ve hızla iyileşir. Ayrıca karbondioksit lazerin uzun dalga boyu cildin derinlerine inerek özellikle derin akne izleri, yara izleri ve yoğun deri yaşlanmasında diğer lazer cinslerine göre daha etkili olurlar.

Fraksiyıonel karbondioksit (CO2) lazerler iz tedavisinde nasıl etki ederler?

Sivilce izlerinin derinlerine kadar inen lazer ışını sivilce ya da yara izindeki kötü iyileşmiş skar dokusunu buharlaştırarak eritir. Etraftaki hasar görmemiş cilt, bu alanı yeni ve sağlıklı doku ile örter. Bu sayede her seansta sivilce izleri, sivilce lekeleri ya da yara izleri azalır.  İşlem sonrası izleri azalmış ve yenilenmiş bir cilt ortaya çıkar.

Fraksiyonel karbondioksit (CO2) lazer nerelerde kullanılır?

1-Akne izleri

2-Yara, ameliyat, yanık ve jilet izleri

3-Kırışıklık ve sarkma

4-Leke tedavileri ve

5- Cildin geniş gözenekli ve kaba görünümünün giderilmesi

6-Cilt çatlakları

Fraksiyonel karbondioksit (CO2) lazer uygulamasında tedavi kaç seans sürer?

Fraksiyonel lazer karbondioksit lazer tedavisinden sonuç alabilmek için 3-6 seans uygulama yapılmalıdır. Seans aralıkları 3-8 hafta olabilir.

Fraksiyonel karbondioksit (CO2) lazerin kullanılmaması gereken durumlar nelerdir?

6 ay içinde oral isotretinoin kullanılmamış olmalıdır. Deride aktif enfeksiyon olmamalıdır. Uygulama alanında geçmişte uçuk enfeksiyonu geçirmiş kişilerde dikkatli olunmalıdır Hamilelik Gerçeğe uymayan beklentileri olan hastalara uygulanmaz. Kollajen doku hastalıkları, ışık duyarlılığı ile seyreden durumlarda uygulanmaz.

Fraksiyonel karbondioksit (CO2) lazer tedavi sonrası yan etkiler nelerdir?

Lazerlerde görülen tüm yan etkiler fraksiyonel karbondioksit lazer uygulamalarında olabilir. Ancak yan etki görülme oranı oldukça düşüktür. Geçici veya kalıcı lekelenme (hiperpigmentasyon), renk açılma alanları (hipopigmentasyon), herpes enfeksiyonu atağı, enfeksiyon, yara izi ve sivilce atakları nadiren görülebilir.

Online Randevu
Op. Dr. Serhat Tuncer
Op. Dr. Serhat Tuncer
Yaklaşık 1 saat içerisinde cevap verebilir.
Op. Dr. Serhat Tuncer
Merhaba, Size nasıl yardımcı olabilirim?
10:05